Kako ovih dana testiramo Telenor One Touch na kojem je sada instaliran Gingerbread 2.3.4 po
PromoView the Original article
Kako ovih dana testiramo Telenor One Touch na kojem je sada instaliran Gingerbread 2.3.4 po
PromoKako kažu na Sony-evom blogu, možete pratiti detaljnije kada kome update stiže ovde i na njihovom blogu ovde.
Kako vidim, izgleda to neće biti OTA (over the air) update, što je malo meni bezveze. Dosad je stizao OTA. Kažu da je potrebno da povežete telefon na PC ili Mac kako bi uradili update preko PC Companion odnosno Bridge za Mac. Programe skidate odavde.
Telefoni Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active i Sony Ericsson Live with Walkman će ovaj upgrade dobiti nešto kasnije, krajem maja, početkom juna.
E sad, ukoliko ste otključali bootloader i rutovali telefon, kada stigne ovaj upgrade, nemojte da ga fleshujete. Sačekajte da se na XDA pojavi neka rutovana verzija. Ranije se dešavalo da korisnici koji imaju otključan bootloader posle tog oficijelnog update-a dobiju mrtav telefon. Pa su onda danima na XDA forumu pravili fix za to.
Korisnici koji nisu rutovali telefon i nisu otključavali bootloader, mogu da update-uju telefon i uživaju u ICS-u. Samo uzmite u obzir, da onda neko vreme (dok se ne provali za specifičan model telefona) možda neće moći odmah da se rutuje. To se sad tačno ne zna.
via M koji nam je dojavio via Sony Mobile blog
Tagovi:Android 4.0, Ice Cream Sandwich, ICS, Sony, Update, Xperia arc S, Xperia neo V, Xperia ray
Do nedavno su postojale tvrdnje da Sony Ericsson Xperia X10 neće dobijati dalje nadogradnje Android OS-a, ali izgleda da je Sony Ericsson promenio svoje raspoloženje. Sada navodno tvrde da će ovaj model telefona dobiti Android 2.3.3 Gingerbread krajem drugog ili početkom trećeg kvartala ove godine. Xperia X10 vlasnici za ovo mogu biti zahvalni Xperia PLAY, arc i neo modelima jer kao što kompanija navodi, sličnosti između ovih modela olakšava dalji razvoj Android platforme za Xperia X10.
View the Original article