Приказивање постова са ознаком telefone. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком telefone. Прикажи све постове

недеља, 3. јун 2012.

Novi talas ICS apdejta za Xperia telefone

Kako na Sony-jevom blogu javljaju, novi talas ICS apdejta kreće sledeće nedelje i to na Xperia arc, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active i Sony Ericsson Live with Walkman. Na ove telefone možete očekivati da stigne Android verzija 4.0.4. Prethodnog meseca je krenuo prvi talas update-a i telefoni: Xperia arc S, Xperia ray i Xperia neo V su dobili update na 4.0.3 verziju Androida. Ovi telefoni će dobiti  dodatni apdejt na 4.0.4 verziju.

Korisnici Xperia ray telefona su nam se žalili na Srbodroidu da nisu zadovoljni bili prethodnim 4.0.3 update-om koji je stigao, pa eto, valjda će se sa ovim 4.0.4 sve srediti.

Što se tiče Xperia PLAY telefona, posle dužeg testiranja Sony-evog developerskog tima u saradnji sa partnerima, došli su do zaključka da ne mogu da garantuju stabilnu platformu za gejming sa Ice Cream Sandwich verzijom Androida, pa stoga ovaj telefon neće dobiti zvaničan apdejt na ICS.

Telefoni iz nove NXT serije (Xperia S, Xperia P i Xperia U) su sledeći na redu koji će dobiti apdejt. Prvi će biti Xperia S, čiji update se očekuje da krene krajem juna. Potom će apdejt dobiti Xperia P a potom nešto kasnije Xperia U.

 

via Sony blog

Tagovi:2011, 2012, apdejt, Ice Cream Sandwich, ICS, jun, maj, talas, Update, Xperia


View the Original article

петак, 13. април 2012.

Krenuo ICS upgrade na Xperia telefone iz 2011

Danas (13.4.2012.) krenuo je update na Ice Cream Sandwich (Android 4.0) za vlasnike Xperia telefona iz 2011. godine, baš onako kako su najavili. Prvo će update dobiti Xperia arc S, Xperia neo V i Xperia ray modeli telefona. I to, prvo update stiže korisnicima u Švedskoj, Danskoj, Islandu, Finskoj i Norveškoj. Ovaj upgrade će dolaziti u talasima narednih 4 do 6 nedelja u celom svetu.

Kako kažu na Sony-evom blogu, možete pratiti detaljnije kada kome update stiže ovde  i na njihovom blogu ovde.

Kako vidim, izgleda to neće biti OTA (over the air) update, što je malo meni bezveze. Dosad je stizao OTA. Kažu da je potrebno da povežete telefon na PC ili Mac kako bi uradili update preko PC Companion odnosno Bridge za Mac. Programe skidate odavde.

Telefoni Xperia arc, Xperia PLAY, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia pro, Xperia active i Sony Ericsson Live with Walkman će ovaj upgrade dobiti nešto kasnije, krajem maja, početkom juna.

E sad, ukoliko ste otključali bootloader i rutovali telefon, kada stigne ovaj upgrade, nemojte da ga fleshujete. Sačekajte da se na XDA pojavi neka rutovana verzija. Ranije se dešavalo da korisnici koji imaju otključan bootloader posle tog oficijelnog update-a dobiju mrtav telefon. Pa su onda danima na XDA forumu pravili fix za to.

Korisnici koji nisu rutovali telefon i nisu otključavali bootloader, mogu da update-uju telefon i uživaju u ICS-u. Samo uzmite u obzir, da onda neko vreme (dok se ne provali za specifičan model telefona) možda neće moći odmah da se rutuje. To se sad tačno ne zna.

via M koji nam je dojavio via Sony Mobile blog

 

Tagovi:Android 4.0, Ice Cream Sandwich, ICS, Sony, Update, Xperia arc S, Xperia neo V, Xperia ray


View the Original article

петак, 27. јануар 2012.

Sony predstavio novi CMOS senzor za pametne telefone

Sony-ev Exmor R senzor je bila opcija koja je celu SE/Sony liniju telefona izdvajala od konkurencije u protekloj godini. Ali Sony tu nije stao, elektronski gigant je odlučio da predstavi još impresivnije mogućnosti u nadolazećim uređajima.

Sony je danas prikazao sliku koja je napravljena novim CMOS senzorom za telefone koji detektuje ne samo standardne boje: zelenu, plavu i crvenu, već i belu. Nova tehnika je dizajnirana da unapredi performanse kamere u ambijentima sa niskom količinom svetla. Na ovome je Sony, kao i njegovi rivali poput HTCa, radio pomno u proteklih godinu dana. Sony je takođe rekao da ovaj novi način kodiranja RGBW omogućava HDR video mogućnosti u kamerama pametnih telefona, što znači da će mnogo više detalja biti uhvaćeno u mračnim delovima.

Semplovi novog senzora će biti isporučeni ovog marta, što znači da ćemo verovatno pred kraj godine videti proizvode sa ovim senzorom. Sony-evi novi Xperia S i xperia Ion, koji treba da stignu u martu i drugom kvartalu, će imati rane verzije Exmor R senzora sa 12MP.

Ja mogu samo da kažem WOW i samo napred SONY … tako se to radi

View the Original article

четвртак, 5. јануар 2012.

CyanogenMod stiže na Xperia telefone

sreda, 28 septembar 2011 08:55

Steve Kondik, glavni razvojni inženjer CyanogenMod tima, je zvanično potvrdio da će CyanogenMod 7 (CM7) biti podržan na svim trenutno dostupnim Xperia pametnim telefonima. Pod ovim se podrazumevaju svi Xperia modeli koji su se pojavili na tržištu u 2010. i 2011. godini.



View the Original article