Приказивање постова са ознаком jesen. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком jesen. Прикажи све постове

уторак, 31. јануар 2012.

Open WebOS stiže u jesen

Hewlett-Packard je predstavio prvu open source komponentu za WebOS istovremeno najavljujući i kada će izvorni kod biti u potpunosti otvoren. Prvi deo WebOS koji će biti otvoren je Enyo koji je takođe unapređen na verziju 2.0. Enyo je razvojni alat za pisanje pojedinačnih aplikacija koje će raditi na velikom broju mobilnih uređaja i PC pretraživača uključujući Firefox, Internet Explorer, Chrome, iOS, Android i sam WebOS. Kompanija planira da objavi nekoliko komponenti mesečno od sada pa do septembra ove godine. Zvanični predstavnik kompanije Hewlett-Packard dodao je da će sav WebOS kod biti objavljen u okviru Apache licence.
Pretraga po temi: Android

Nastavak na ITsvet.com...

View the Original article

четвртак, 5. јануар 2012.

Android Ice Cream Sandwich stiže na jesen

četvrtak, 08 septembar 2011 07:59

Na Dreamforce konferenciji održanoj u San Francisku proše nedelje, Erik Šmit je naglašavao neke od svojih omiljenih tema, od cloud computing-a to budućnosti web-a i HTML-a 5. Takođe se i dotakao priče o Google mobilnoj platformi, potvrđujući izlazak nove (dugo očekivane) verzije Androida - Ice Cream Sanwich. Ice Cream Sandwithc bi po Erikovoj priči trebao da se pojavi na jesen, u oktobru ili novembru.



View the Original article