Приказивање постова са ознаком bicikliste. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком bicikliste. Прикажи све постове

недеља, 3. јун 2012.

Beč pokušava da pomiri vozače, bicikliste, pešake

Beč, mada spada među prve gradove sveta po kvalitetu života, nastoji da poboljša ponašanje biciklista, pešaka i ostalih učesnika u saobraćaju.
U kampanji pokrenutoj danas, pod nazivom "Izvinite, ne može se proći!" uprava glavnog grada Austrije poziva građane da budu pomirljivi i izbegavaju svađu na ulici.
U okviru kampanje su i saveti: "Osmeh - kao za Božić!", "Mahnite rukom!" i "Kažite: 'Izvinite!' čak i ako vas ne slušaju!".
Plakati prikazuju pešake, vozače i bicikliste kako u spornim situacijama kažu "Izvinite!" i "Nema problema!".
Beč kojim upravlja...

Nastavak na Blic...   

View the Original article